Fototrendy i inspiracje | Blog CEWE
Modna fototapeta
Zespół Deep Purple ma tę barwę w swojej nazwie, a Prince śpiewał o niej w „Purple Rain". Kolor fioletowy, bo o nim mowa, zainspirował już wielu artystów. Teraz staje się gwiazdą w naszych własnych czterech ścianach, w formie samodzielnie zaprojektowanych fotoplakatów w modnym śliwkowym odcieniu. Zachwyca co najmniej tak samo jak piosenki muzyków. Prawdziwy "efekt wow" tworzy połączenie kilku zdjęć w dużą fototapetę.
Nadaj swoim pokojom ekscytującego loftowego charakteru za pomocą własnych zdjęć w formie fototapety: wieloczęściowy, wielkoformatowy obraz można łatwo przymocować do sklejki i umieścić lub zawiesić na ścianie. Zaprojektowany w aktualnym, modnym kolorze śliwki, przydymionym, śliwkowym odcieniu, wspaniale podkreśla scenerię wnętrza. W połączeniu z zielonymi i szarymi tonami śliwka wprowadza spokój do salonu lub jadalni; z pomarańczowym lub żółtym jako kontra, fiolet przypomina czasy wielkich czasów popkultury.
Dlaczego więc samemu nie stworzyć dzieła sztuki? W trzech prostych krokach pokażemy Ci, jak zaprojektować własną fototapetę w modnym stylu.
Czego potrzebujesz:
- proste, wyraźne zdjęcia tekstur, roślin lub kształtów, wzorów i linii
- Plakat ze zdjęciem w różnych formatach i rodzajach
- sklejka / płyta MDF (np. 200 x 140 cm)
- klej do fototapet
- pędzel
- nóż
- linijka
- pasek świetlny w razie potrzeby
Krok 1: Zaprojektuj i zamów plakaty
Najpierw wybierz fotografie, które chcesz połączyć, tworząc duży fotoobraz. Szczególnie nadają się do tego ilustracje botaniczne lub zdjęcia tekstur w podobnej kolorystyce - w naszym przypadku fioletowe odcienie. Upewnij się, że obrazy można przyciąć do odpowiedniego rozmiaru bez przerywania i utraty ważnych elementów. Jeśli nie możesz od razu znaleźć zdjęć pasujących kolorystycznie, zalecamy zaprojektowanie motywów za pomocą filtra - na przykład za pomocą oprogramowania CEWE FOTOŚWIAT lub jednego z popularnych programów do edycji grafiki.
Krok 2: przytnij i połącz zdjęcia
Rozłóż wydruki plakatów na płycie MDF lub sklejce. Wypróbuj różne kombinacje: czasami wygląda dobrze, gdy kształty i struktury wizualnie łączą się bezpośrednio ze sobą. Czasami ogólne zdjęcie jest szczególnie ekscytujące, gdy występują ostre przerwy w łączeniu między obrazami. Dopiero gdy zdecydujesz się na dany wariant, wytnij wszystkie fotografie.
Wskazówka: ciemniejsze kolory kieruj w dół, a jaśniejsze w górę - wygląda to bardziej przyjaźnie, szczególnie w małych pomieszczeniach.
Krok 3: Umieść plakat „na styk”
Następnie wymieszaj klej - najlepiej taki, który jest specjalnie przygotowany do fototapet, aby nie przemoczył zdjęć. Posmaruj drewnianą deskę cienką warstwą, nałóż też niewielką ilość kleju z tyłu plakatu, a teraz połóż go „na styk”, czyli krawędź do krawędzi. Upewnij się, że zdjęcia są widoczne. Wygładź je ręcznie lub jeszcze lepiej ściągaczką, aby nie pojawiły się bąbelki i fale. Alternatywnie możesz zamówić zdjęcia jako plakaty samoprzylepne - oszczędzi to trochę czasu i ułatwi nakładanie.
W zależności od wielkości pomieszczenia, możesz teraz przymocować obraz do ściany lub po prostu go oprzeć - ten ostatni wizualnie przypomina loft artystów z Nowego Jorku i zapewnia stylowy, miejski wygląd. Jeśli chcesz dodatkowo wzmocnić efekt fototapety, możesz przymocować paski świetlne nad lub pod ścianą z plakatem.
Data publikacji: 26.02.2020 r.