
Czarno-biała jadalnia - radość dla oczu
Mam słabość do hasła "ciągnie swój do swego", a dokładniej: do jednobarwnych wzorów, jednolitych kształtów i aranżacji oraz wszelkiego rodzaju grup. W naszym domu oczywiście w wielu miejscach, kształty i kolory się powtarzają.
Przeprojektowanie kącika rodzinnego
Przez chwilę myślałam o przeprojektowaniu naszej jadalni. Ponieważ mamy całkowicie otwartą kuchnię, jadalnię i część dzienną, wszystko się ze sobą łączy. Nie ma osobnej jadalni, ale stół w jadalni tworzy wizualne oddzielenie kuchni od salonu. Często tam siedzimy i jakoś zawsze jesteśmy w środku. Nawet gdy mamy gości, myślę, że to wspaniale, że można przygotowywać posiłki w kuchni i nadal rozmawiać ze wszystkimi. Jest to więc absolutny kącik rodzinny, który nie powinien wyglądać zbyt niespokojnie i powinien również pasować do wyposażenia naszego salonu.
Miejsce na wspomnienia
Pomyślałam, żeby powiesić rodzinne zdjęcia na ścianie w tym obszarze. Było to jakimś sensie oczywiste. Powinny to być zdjęcia na Alu Dibond druk bezpośredni. Ale przy dużej liczbie zdjęć cyfrowych, które zwykle robię, trudno mi było wybrać odpowiednią liczbę fotografii na naszą małą ściankę w jadalni.
Ponadto mój sposób fotografowania znacznie się rozwinął i zmienił na przestrzeni lat. Zdjęcie z 2007 roku ma zupełnie inną stylistykę niż to z 2016 roku. Poza tym część moich ulubionych fotografii została zrobiona lustrzanką, inne "tylko" smartfonem. Chciałbym niemniej jednak, żeby fotografie harmonijnie do siebie pasowały.
Nić przewodnia projektu
Potrzebny był "wspólny wątek" projektu. Jednak wcale nie był kolorowy, ale czarno-biały w kwadratowym formacie! Monochromatyczna kolorystyka i jednorodny, jednolity kształt nadały moim zupełnie różnym zdjęciom rygorystyczny, niemal minimalistyczny wygląd. Niezbyt nachalny, a jednocześnie absolutnie reprezentatywny. Myślę, że to stylowe rozwiązanie dla naszego narożnika "jadalni".
Półka jako linia podziału i element przykuwający wzrok
Nawiasem mówiąc, przez chwilę rozważałam usunięcie półki, która wisiała na tej ścianie od lat na rzecz nowych zdjęć. Ale wtedy wpadłam na pomysł, że może to być nieoczekiwany, oryginalny separator między serią zdjęć i element przyciągający wzrok. Zwłaszcza, że w zależności od nastroju można ją również ozdobić drobnymi dodatkami meblowymi lub roślinami. Powiedziane i zrobione!
Przekartkowane wspomnienia z Nowego Jorku
Ostatecznie spodobała mi się ta "czarno-biała historia" w formacie kwadratu tak bardzo, że zdecydowałam się na inne fotoprodukty o tym samym wyglądzie. Podobał mi się fakt, że przetwarzanie do obrazu monochromatycznego może zharmonizować zdjęcia o bardzo różnej jakości tak bardzo, że użyłam go do CEWE FOTOKSIĄŻKI. Takiej, w której uwieczniłam pamiątkowe zdjęcia z pięciu różnych wakacji w Nowym Jorku w latach 2008-2016. Pomimo różnych stylów robienia zdjęć na przestrzeni lat, książka wygląda tak, jakby pochodziła z jednego źródła. Ponieważ z trudem mogłam powstrzymać swój entuzjazm dla czarno-białych zdjęć, poszłam za ciosem Zdjęcia Kwadratowe ... Doskonale nadają się na prezent. Czy powinnam dla siebie je zatrzymać? Zobaczmy...
** Twoja Nic **
INFO SKRZYNKA: WSKAZÓWKA DOTYCZĄCA PROJEKTOWANIA
Przetworzenie do obrazu monochromatycznego może nadać bardzo różnym stylistycznie zdjęciom jednolity wygląd. Czerń i biel tworzą wówczas łącznik między fotografiami oraz są używane celowo jako element stylistyczny. Oczywiście nie zawsze musi to być czarno-białe. Odpowiednie są również inne rodziny kolorów. Wiele programów do edycji obrazów oferuje różne odmiany filtrów kolorów lub stylów obrazu, które imitują kliszę analogową i nadają serii zdjęć jednolity, harmonijny wygląd.
INFO SKRZYNKA: WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE MONTAŻU - Możesz przetestować kombinację zdjęć na komputerze, przesuwając obrazy w tę i z powrotem oraz pozwalając im oddziaływać na Ciebie. W ten sposób zazwyczaj wybierasz zdjęcia, które później będą harmonijnie wyglądać na ścianie. - Jeśli chcesz w regularnych odstępach wieszać fotoobrazy, podczas montażu zdecydowanie powinieneś używać poziomicy. - Praktyczne jest wcześniejsze odwzorowanie podziału obrazów na ścianie przy użyciu papierowych szablonów o tym samym rozmiarze. Pozycje zawieszenia można już zaznaczyć na niej, a następnie po prostu przewiercić. - Zamiast używać ołówków, do znakowania pomocna jest taśma malarska lub washi (w sklepie dla majsterkowiczów). Po prostu trzeba ją potem usunąć.
INFO SKRZYNKA: MONTAŻ BEZ WIERCENIA
Ponieważ zdjęcia 20 x 20 centymetrów na Alu Dibond druk bezpośredni są bardzo lekkie i ważą zaledwie 300 gramów, można je zamontować na ścianie bez wiercenia otworów lub konieczność wbijania gwoździ. Świetna alternatywa dla wiercenia: przymocuj dwa paski dwustronnej taśmy samoprzylepnej (odlepialnej) (na przykład Power-Strips firmy Tesa) do każdego zdjęcia i przymocuj je bezpośrednio do ściany. Jeśli zechcesz je kiedyś usunąć, wystarczy ostrożnie obrócić zdjęcia na bok, a pasek samoprzylepny odpadnie. Zapoznaj się z instrukcją użycia odpowiedniego produktu samoprzylepnego.
INFO SKRZYNKA: ALU-DIBOND - ODPORNA NA WARUNKI POGODY I UV Zdjęcia na Alu Dibond z CEWE są odporne na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV. Oznacza to, że możesz ich używać nawet do tworzenia dekoracji na powierzchniach zewnętrznych, takich jak tarasy, balkony czy wejścia do domów.